4540 Merkez

2019/1 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Yazılı Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Bekçilik sınavı için giriş yerlerinin 2019 mayıs ayının sonlarına doğru yayımlanması, yazılı sınavın ise 2019 haziran ayının sonu ya da temmuz ayının ilk günlerinde yapılması beklenmektedir.

2019/1 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Yazılı Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

Binlerce bekçi adayları geçtiğimiz haftalarda 81 il için bekçi alımları evrak teslimatı ve ön sağlık kurulu heyeti aşamalarını geçmiş ve adete bütün göz ve kulaklarını 2019/1 çarşı ve mahalle bekçisi yazılı sınavı tarihine çevirmişlerdi.

Çarşı ve mahallelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak ve kolluk kuvvetlerine destek olmaları amacıyla alımları gerçekleştirilen bekçilerin istihdam süreci 2019 yılında da devam ediyor. Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için binlerce aday 18 Mart – 1 Nisan 2019 tarihleri arasında ön başvurularını gerçekleştirdi. Bekçi adayları ön başvuruların sona ermesinin ardından sınava girecekleri yerleri ilan edilen duyuru yayınlandı.

Geçtiğimiz senenin Kasım ayında yayınlanan Resmi Gazete’de, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 10 bin yeni kadro ihdas edildiği resmen yayınlanmıştı. O tarihten sonra Emniyet Genel Müdürlüğüne (EGM) 2019 yılında yapılacak olan bekçi alımına yönelik beklentiler artarak devam ediyordu. Bekçi adayları Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı için başvuruların ilan edileceği tarihi heyecanla beklerken, başvuru şartlarına ve ön başvuru tarihine dair açıklama EGM’den geçtiğimiz haftalarda geldi. Ön başvurular, 18 Mart- 1 Nisan aralığında gerçekleştirildi.


PA’nın resmi internet sitesinde bekçilik sınavı için şu açıklamaya yer verildi:

“2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına Katılacak Adayların şahsen başvuru ve Ön Sağlık Kontrolü Merkezleri ile Tarihleri Açıklandı. 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, ön sağlık kontrolü yapılacakları başvuru merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir. İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların yazılı sınav tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan duyuru tebliğ niteliğindedir. Adaylar Sınav Merkezlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.

Bekçilik Yazılı Sınav-Parkur-Mülakat Tarihi Ne Zaman?

Bekçilik sınavı için giriş yerlerinin 2019 mayıs ayının sonlarına doğru yayımlanması, yazılı sınavın ise 2019 haziran ayının sonu ya da temmuz ayının ilk günlerinde yapılması beklenmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ